Zjednoczone Kręgi

SŁAWA ZJEDNOCZONE KRĘGI!

Ogłoszenie

TRWAJĄ REFORMY W NASZYCH KRĘGACH

#1 2007-09-20 11:16:28

Kanibalka

Wędrowiec

8734792
Zarejestrowany: 2007-07-30
Posty: 11

MaKo

Nie pytajcie skąd to mam. Miłej lektury i w drogę na zdrajcę
Wojo ma chyba tylko w głównej osadzie, z resztą jak trzeba będzie to mogę sprawdzic
MaKo:
Czesc I:
1.
520 Legioniści
292 Pretorianie
1385 Centurioni
196 Equites Legati
4 Equites Imperatoris
620 Equites Caesaris
16 Tarany
22 Ognista Katapulta
3 Osadnicy

2.
Osada 1:
Drewno: 1876
Glina: 2026
Żelazo: 2109
Zboże: 709

Osada 2:
Drewno: 1200
Glina: 1200
Żelazo: 1000
Zboże: 352

Osada 3:
Drewno: 750
Glina: 1200
Żelazo: 1250
Zboże: 1135

Osada 4:
Drewno: 1200
Glina: 1250
Żelazo: 750
Zboże: 898

Osada 5:
Drewno: 625
Glina: 551
Żelazo: 517
Zboże: 260

Osada 6 w drodze

3.
Styl gry mieszany, raczej mnie nikt nie atakuje, a ja atakuje niedalekich sasiadow. W okolicy sa praktycznie sami sojusznicy, a moj obecny sojusz nie prowadzi z nikim wojny wiec nie ma sie gdzie wykazac.

4.
Na s4 gram juz kilka miesiecy, staram sie ciagle podnoscic umiejetnosci. Gralem chwile temu na s7 ale zrezygnowalem bo nie mialem czasu by ciagnac 2 konta.

5.
Obecnie jestem w sojuszu ZK-P, wczesniej bylem w sojuszu ZK-PN, a jeszcze wczesniej w SWM. Zmienialem je z powodu bycia w lepszym sojuszu.

6.
W przeszlosci raczej nie mialem zadnych powazniejszych konfliktow jak i teraz nie mam.

7.
Wybralem AAH poniewaz jest w moim poblizu, jak rowniez jest to duzo mocniejszy sojusz niz w jakim jestem obecnie. Sadze rowniez, ze nie bede zbytnio odstawal poziomem od Waszych graczy jak rowniez nie obnize poziomu Waszego sojuszu.

Osobiscie jestem spokojny, malo konfliktowy. W traviana gram o roznych porach, w ciagu dnia gram w pracy, a wieczorem i w nocy gram w domu.


Czesc 2

1. Co robisz, gdy widzisz, że ktoś Cię atakuje?
Sprawdzam kto mnie atakuje, szacuje jaka armia moze mnie najezdzac, w miare mozliwosci ustawiam defa, jak jest to cos powazniejszego to prosze o pomoc sojusznikow.

2. Co sądzisz o opłacalności używania Germańskich Rycerzy i Equites Caesaris w obronie?
Niewatpliwie sa oni mocni w ataku jak i w obronie, ale koszt ich wyszkolenia jest duzy jak i zuzycie przez nich zboza jest tez znaczne. Mysle, ze bardziej warto inwestowac w piechote, choc lubie je, bo dosc szybko docieraja do celu.

3. Jaka jest według Ciebie optymalna ilość armii jaką powinieneś/powinnaś posiadać na obecnym etapie gry?
Ciezko to oszacowac, nawet majac 20 tys ludzi to i tak wpadnie kilku mocniejszych graczy i z tego niewiele zostaje. Mysle, ze okolo 5000 tys armii wystarczy na spokojna gre.

4. Dokonaj krótkiej analizy opłacalności używania poszczególnych jednostek swojej rasy
Legionisci jest dobrym obronca, szczegolnie przeciw kawalerii.
Pretorianin jest dobrym obronca, szczegolnie przeciw piechocie.
Centurion ma dobry atak, na dobrym poziomie i przy duzej ilosci wojska sa bardzo grozni.
Equites Legati Jest jedynie zwiadowca. Przydaje sie jak trzeba szybko kogos podgladnac.
Equites Imperatoris jest tansza wersja Caesaris, ale potrafi szybciej chodzic jak i wieksze ilosci surki przyniesc, lecz ma slabszy atak i obrone.
Equites Caesaris drogi, lecz mocny w ataku, na dodatek szybki.
Taran bardzo powolna machina, przydaje sie do pierwszych atakow jak trzeba zniszczyc mury obronne.
Ognista Katapulta wolna machina, ale potrafi zniszczyc kazdy budynek.
Konsul bardzo drogi, ale tez bardzo pozyteczny. Potrafi przejac obca osade (nie stolice)
Osadnik jak jest ich 3 i jak posiadamy odpowiednia ilosc punktow kultury mozemy zakladac nowa osade


5. Zauważyłeś/zauważyłaś ze któryś z Twoich sąsiadów/farm postawił nagle pokazną obronę, co robisz?
Jak juz kogos atakuje systematycznie, to nie pozwalam mu zbytnio rozwijac skrzydel, chyba ze ma pomoc z zewnatrz. Wtedy staram sie zniszczyc calego defa.

6. Kasujemy czyjaś wioskę. Zostałeś wybrany na pierwszego atakującego. Jaka jest twoja reakcja?
No to atakujemy:D Jupi

7. Potrzebna jest pomoc Twoich wojsk w akcji. Okazuje się, że musiałbyś wysłać 100% swoich zuchów, aby obrona była skuteczna i opłacalna. Będzie się to jednak wiązało z dużymi stratami po Twojej stronie. Co robisz ?
Jak trzeba to trzeba, wkoncu po to sie jest w sojuszu by pomagac innym, jak i zeby inni pomagali Tobie.

8. Twoje wojska defensywne bronią osady sojusznika. W spichlerzu masz:
a)mało zboża, Wysylam tyle, zeby jemu starczylo, a i zeby moi nie glodowali
b) dużo zboża, Wysylam tyle, ile handlarze uniosa i ila ma miejsca broniacy by sie nie przepelnialo.
a broniący osady daje sygnały o kryzysie w grochówkę. Ile wysyłasz w każdej z sytuacji?

9. Gracz jest atakowany 2 razy dziennie przez duże siły swojego sąsiada. Chciałby poprawić swoją sytuację. Co byś mu poradził?
Dogadac sie z jakims mocnym sojuszem, lub sprobowac wejsc do jego sojuszum, lub poprostu dogadac sie z atakujacym graczem.

10. Opisz metodę wysyłania kontry tak, aby dotarła do wroga 1-4 sekundy po powrocie jego wojsk, gdy jednostki atakujące i kontrujące mają tą samą szybkość
Zaatakowac gracza automatycznie po jego ataku. (Nie wiem czy dobrze zrozumialem)

Offline

 

#2 2007-09-20 12:26:52

Kanibalka

Wędrowiec

8734792
Zarejestrowany: 2007-07-30
Posty: 11

Re: MaKo

raport nr2

wojsko na stolicy MaKo

Jednostki:   
             6         legioniści
     2    Pretorianie
     1478    Centurioni
     196    Equites Legati
     4    Equites Imperatoris
     441    Equites Caesaris
     16    Tarany
     22    Ogniste Katapulty

Offline

 

#3 2007-09-20 12:37:25

janek2010

Moderator

332814
Call me!
Skąd: wrocław
Zarejestrowany: 2007-07-11
Posty: 202

Re: MaKo

WSZELKIE SPRAWY WOJENNE PROSZĘ ZAŁATWIAĆ DROGĄ WEWNĘTRZNYCH WIADOMOSCI

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pltaksówka wałcz